زمان مطالعه: ۳ دقیقه

Upvc مخفف چیست

واژه ی نام آشنای upvc در سال ۱۳۸۵ توسط هنری ویکتور رگنالت شیمیدان فرانسوی که به صورت کاملا اتفاقی در آزمایشگاه کشف شد، بدست آمد که مخفف کلمه ( unplasticised Poly vinly ) است و به معنای PVC سخت شده است که حالت پلاستیکی آن کاملا از بین رفته است و در صنعت ساختمان سازی اصلی ترین ماده مورد استفاده همین پروفیل های upvc می باشد.معایب پنجره یو پی وی سی این پروفیل ها پس از طی شدن مراحلی سخت و البته فشرده ماده ای به دست آید که بعدها پی وی سی نام گذاری شد.

پنجره دوجداره UPVC چیست

پنجره UPVC‌ که از آن به عنوان پلی ونیل کلراید غیر پلاستیکی (Unplasticized Polyvinyl Chloride) نام برده می‌شود به عنوان جایگزینی برای پنجره‌های چوبی و فلزی در نظر گرفته شده است. بیشترین کاربرد این نوع پنجره‌ها در پروفیل‌های دوجداره یا سه جداره است که معمولا مشتریان آن را برای تعویض با پنجره‌های عادی و قدیمی ترجیح می‌دهند. هزینه‌ی تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره دوجداره زیاد نیست به همین دلیل، پنجره UPVC‌ توانسته طی سالیان اخیر محبوبیت زیادی را میان مصرف کنندگان پیدا کند. البته مصالح UPVC نه تنها در دنیای درب و پنجره سازی، بلکه در مواردی نظیر نمای بیرونی خانه، سقف کاذب و لوله و اتصالات نیز به کار گرفته می‌شود اما UPVC توانسته کاربرد اصلی خود را در درب و پنجره‌های دوجداره نشان دهد. پنجره‌های UPVC‌ در واقع گزینه‌ی ارزان‌قیمت‌تری نسبت به مواردی دیگر نظیر آلومینیوم و چوب هستند. از دیگر قابلیت‌های این نوع پنجره‌ها می‌توان به استقامت بالا و زیبایی اشاره کرد که در ادامه در مورد قابلیت‌های این نوع پنجره‌ها که در درب و پنجره‌های دوجداره مورد استفاده قرار می‌گیرند صحبت خواهیم کرد. در نهایت، لازم به ذکر است که نام دیگر این نوع پنجره‌ها، پنجره‌های PVC و PVCU نیز است. پس در صورتی که شاهد چنین عباراتی بودید فراموش نکنید که تمامی این سه مورد به یک نوع پنجره اشاره می‌کنند. 

مزایا استفاده از پنجره دوجداره upvc

ما در گروه صنعتی یزد وین طراح و تولید کننده انواع پنجره دوجداره upvc در ایران می باشیم شما عزیزان می توانید برای خرید پنجره دوجداره upvc با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید. برای آگاهی بیشتر شما عزیزان به بررسی مزایای پنجره upvc می پردازیم.

امنیت پنجره دوجداره upvc

پروفیلهای پنجره UPVC مسلح به رین فورس منت (مقطع فلزی ) گالوانیزه می باشند.که موجب استحکام بخشیدن به پنجره ها در مقابل تغییرحالت و سبب ثبات یراق آلات نبز می باشد.پنجره ها UPVC با توجه به وجود قفل کننده های متعدد که در اطراف باز شو قراردارد ، علاوه بر عایق سازی مناسب و جذب شدن دو قسمت ثابت و بازشو پنجره ، موجب افزایش ایمنی نیز می گردد.

پنجره دوجداره upvc عایق حرارتی

UPVC ماتریالی کاملاً عایق می باشد که در پنجره ها میتوان می توان از شیشه های یک ، دو یا سه جداره استفاده نمود این مسئله می تواند به بالا بردن میزان عایق سازی در پنجره ها کمک نما ید.

پنجره دوجداره upvc عایق صوت

پنجره های UPVC به دلیل استفاده از مترالا PVC و طراحی داخلی (سطح مقطع) عایق صوت بوده و می تواند مشکلات عدیده جوامع صنعتی (آلودگی صوتی ) را به خوبی مهار سازد.

پنجره دوجداره upvc عایق در برابرنفوذ آب و گرد و غبار

پنجره ها ، با استفاده از دو یا سه نوار آبندی در قسمت شیشه و بازشو و همچنین طراحی ویژه مقطع پروفیل UPVC از نفوذ باد ، آب و گرد و غبار به داخل پنجره ها جلوگیری می کند .

پنجره دوجداره upvc عایق الکتریسیته

خطراتی که در تماس برق یا صاعقه با پنجره فلزی حادث می گردد، در این نوع پنجره هابا توجه به جنسیت پروفیلها بر طرف شده است.

پنجره دوجداره upvc دارای تنوع رنگ

با توجه به تکنولوژی خاص در رنگ آمیزی می توان رنگهای متنوعی را در پنجره های UPVC مشاهده کرد. [/av_textblock] [/av_one_full]