زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پنجره دوجداره ویلایی و بزرگ نوعی پنجره می باشد که بسیاری از افراد به دلیل مزیت هایی که این نوع از پنجره ها دارا می باشند، قصد نصب آن را برای ویلا، ساختمان های مسکونی و اداری خود دارند.

این پنجره ها امروزه در برخی از ساختمان ها قابل مشاهده هستند و می توانند از نور دهی به ساختمان و تبادل هوا با بیرون نقش بسزایی داشته باشند، اما این موارد تنها مزیت های پنجره دوجداره ویلایی و بزرگ نیست.

ما در ادامه قصد داریم به صورت کامل فاکتورهای پنجره دو جداره ویلایی را برای مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که قصد خرید این مدل از پنجره upvc را دارید می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی را به دست آورید.

پنجره ساختمان ویلایی

پنجره دوجداره ویلایی چیست، برای انتخاب و نصب پنجره ساختمان ویلایی معمولا در مناطق خوش آب و هوا مانند شمال که دارای رطوبت هستند، نه تنها نوع پنجره‌، بلکه نحوه قرارگیری آن نیز اهمیت دارد.

علاوه بر رنگ، مدل، طرح و نوع بازشوی پنجره، باید نصب آن در ساختمان با توجه به جهش وزش باد باشد و ضرورت استفاده از پنجره‌های مرغوب تنها به متعادل ساختن هوا محدود نمی ‌شود.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره

پنجره‌ راهی برای نفوذ به ساختمان است و بهتر است از مدل ضد سرقت و ایمن استفاده شود، مدل پنجره upvc ضد سرقت و تجهیزات مناسب بسیار ایده آل است. مدل پنجره ساختمان با توجه به پروفیل، شیشه، یراق و دستگیره انتخاب و نصب می شود. پنجره‌ آلومینیومی رسانای گرماست از این رو عایق مناسبی نیست.

پنجره بزرگ ویلایی

پنجره بزرگ ویلایی دوجداره upvc علاوه بر زیبایی، در برابر حرارت عایق است و برای استفاده در ویلاهای شمال بهترین گزینه محسوب می شود. نصب پنجره‌ بزرگ ویلایی فضای شما را در طول روز از نور طبیعی و مناظر بیرون بی نصیب نمی گذارد و با کمک گرفتن از پروفیل‌های چند حفره‌ ای ارائه می شود.

پروفیل‌های چند حفره‌ ای عایق بودن پنجره‌ upvc را افزایش می دهد و تفاوت چشمگیری از نظر عملکرد و کیفیت با پنجره‌های آلومینیومی دارد.

پنجره دوجداره ویلایی چیست

مدل پنجره دوجداره ویلایی

مدل پنجره دوجداره ویلایی و بزرگ می تواند مختلف باشد به عبارت دیگر شما می توانید برای پنجره های خود از مدل های مختلف پنجره دوجداره که در بازار طراحی و ساخته می شود، استفاده نمایید مانند مدل پنجره دوجداره کشویی، لولایی، فولکس واگنی، ثابت، آکاردئونی و … .

در انتخاب مدل پنجره دوجداره بزرگ و ویلایی حتما به این نکته توجه داشته باشید که مسئله یراق بسیار مهم می باشد و باید به آن نیز توجه کنید، چرا که همانگونه که در بالا اشاره کردیم در پنجره های بزرگ فشار وارد شده بر این یراق بسیار زیاد تر از پنجره ها با سایز معمول می باشد.

مدل پنجره دوجداره ویلایی تمام قد شیشه ای مانند پوستری بزرگ و زیبا عمل می کند، با قابلیت تغییر نما در هر ساعت از شبانه روز و لذت نشستن در کنار این پنجره ها و نوشیدن یک فنجان قهوه یا چای قابل وصف نیست.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره در همدان

پنجره دوجداره ویلایی چیست، در ساخت پنجره از شیشه های مات یا شفاف درون قاب استفاده می شود و انتخاب رنگ قاب پنجره یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. قاب این مدل پنجره در انواع طرح ها و رنگ های مختلف موجود هستند و بهتر است رنگ و طرح پنجره را با توجه به رنگ و طرح نمای خارجی ساختمان انتخاب کنید.

انتخاب شیشه مناسب برای پنجره مانند شیشه ساده، شیشه رنگی و شیشه رفلکس و شیشه های دو یا چند جداره مهم است، امروزه شیشه های چند جداره در طراحی پنجره های ساختمان به صرفه است.