زمان مطالعه: ۳ دقیقه

در هنگام تولید شیشه های دو جداره و پروفیل های upvc برچسب هایی روی آنها چسبانده می شود. بر روی این برچسب ها ابعاد و نوع شیشه دوجداره نوشته می شود. اگر این برچسب ها به موقع از روی پروفیل های upvc و شیشه ها کنده نشوند پس از گذشت مدتی سبب ایجاد ظاهری بسیار بد در آن ها می شود.

جداسازی برچسب پروفیل

 پس از نصب درب و پنجره های دوجداره بهتر است تا حداکثر سه ماه برچسب های روی آنها را جدا کنید زیرا در صورتی که برچسب ها روی پروفیل باقی بمانند و آفتاب بر روی آنها بتابد جدا کردن آنها بسیار سخت می شود و از طرفی دیگر نیز پروفیل ها تغییر رنگ می دهند. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی بهتر است این برچسب ها تا قبل از ۳ ماه از روی پروفیل ها و شیشه ها کنده شوند. این برچسب ها تنها برای جلوگیری از ایجاد ساییدگی و ضربات احتمالی در هنگام نصب و یا حمل و نقل می باشند و هیچ کاربرد دیگری ندارند. اما کندن این برچسب ها کار ساده ای نیست، در ادامه می خواهیم شما را با نحوه کندن این برچسب ها آشنا کنیم با ما همراه باشید.

نحوه کندن برچسب از روی شیشه دوجداره

برای کندن برچسب از روی شیشه دوجداره هم می‌توان از صابون مایع استفاده کرد و هم شیشه پاک کن. اگر می‌خواهید که این برچسب را با استفاده از شیشه پاک کن پاک کنید ابتدا شیشه را با محلول شیشه پاک کن خیس کرده و کمی صبر کنید تا به طور کامل خیس شود. سپس با استفاده از یک کاردک برچسب را به آرامی بکنید. اما اگر می خواهید با استفاده از صابون مایع این برچسب ها را بکنید مقداری صابون مایع را در آب گرم بریزید و آن را هم بزنید تا کف کند. سپس یک اسفنج را آغشته به محلول کرده و روی شیشه بکشید. در آخر نیز پس از خیس شدن این برچسب ها با استفاده از یک کاردک به آرامی آنها را بکنید.

نحوه کندن برچسب از روی پروفیل UPVC

یکی از بهترین راه ها برای کندن برچسب پروفیل های upvc نیز استفاده از سشوار می باشد. به این صورت که سشوار را بر روی نقطه ای که می خواهید برچسب آن را بکنید بگیرید و به آرامی شروع به کندن آن برچسب کنید. به همین صورت پیش بروید تا تمام برچسب را از روی آن بکنید. 

نکاتی در مورد کندن برچسب پنجره دوجداره

برچسب های روی پنجره بخصوص برچسب های روی پروفیل ، به منظور محافظت از آن در هنگام حمل و جابجایی و نصب هستند، تا آسیب و خط و خش و کثیفی ای به پروفیل و شیشه وارد نشود. هم چنین این برچسب ها به نشان نو بودن و استفاده نشدن پروفیل هم هستند. دیده می شود که بسیار افراد عادت به حفظ کردن لیبل یا برچسب کالا ها تا مدت های طولانی دارند، و به منظور وارد نشدن آسیب آن را نگه می دارند. این کار در مورد پنجره های دوجداره کاملا اشتباه و آسیب زا است. در صورتی که تا حداکثر ۴۵ روز برچسب روی پروفیل upvc جدا نشود، موجب تغییر رنگ پروفیل می شود. دلیل آن هم این است که این برچسب ها به گونه ای ساخته شده اند که در طبیعت تجزیه پذیر باشند، و ظرف مدت گفته شده شروع به تجزیه شدن روی پروفیل می کنند که این موجب تغییر رنگ و زرد شدن پروفیل می شود. بنابراین ، به هیچ وجه برچسب را روی پروفیل بیش از زمان گفته شده نگه ندارید. اگر در حال بازسازی ساختمان یا پروژه ساخت و ساز هستید، بهتر است برچسب ها تا پایان زمان عملیات ساختمانی حفظ شوند، تا از آسیب دیدن پروفیل در هنگام کار جلوگیری کنند. اما توجه داشته باشید که این زمان بیشتر از ۴۵ روز نشود. اگر فکر می کنید عملیات ساختمانی طولانی تر باشد، نصب پنجره را به مراحل پایانی انتقال دهید. هم چنین توجه کنید که هرچه زودتر برای کندن برچسب پنجره دوجداره اقدام کنید، کندن آن نیز آسان تر است. تا جای ممکن کندن لیبل را نیز به نصاب پنجره، که به این کار وارد است بسپارید.