زمان مطالعه: ۲ دقیقه

راه های مختلف برای ایمن سازی پنجره دوجداره

لازم است تا یک مبحث مهم را به شما معرفی نماییم و آن، راه های مختلف برای ایمن سازی پنجره دوجداره می باشد

که گاها مورد غفلت افراد قرار می گیرد و اهمیت این موضوع به حدی زیاد می باشد که امنیت بناهای گوناگون به ایمن بودن پنجره های موجود در آن بنا هم بستگی دارد.

راه های مختلف برای ایمن سازی پنجره دوجداره

لزوم ایمن سازی پنجره دوجداره

در کنار آن نیز باید به شیشه هایی هم که در پنجره ها به کار برده می شود، توجه نمود زیرا شیشه های دو یا چند جداره به عنوان عایق های صوتی و حرارتی شناخته شده اند و کاربردهای فراوانی دارند.

ایمن سازی برای پنجره های دوجداره

راه های بسیاری وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها نسبت به ایمن سازی پنجره ها اقدامی داشته باشید که به شرح ذیل می باشند:
۱. استفاده از میله و یا نرده های امنیتی برای پنجره که این نوع از ایمن سازی را می توان از انواع رایج آن نام برد که علاوه بر هزینه مناسب، قابلیت این را نیز دارد که در هر نوع پنجره ای مورد اجرا قرار گیرد.
۲. قرار دادن یک صفحه امنیتی بر روی پنجره که در کارخانه های مخصوص به خود تولید می شود و در نهایت به شکل یک تکه بر روی پنجره مورد نظر نصب می گردد.
۳. به کار بردن فیلم امنیتی نیز می تواند در گروه راه های مختلف برای ایمن سازی پنجره دوجداره قرار گیرد و علاوه بر این که سریع نصب می گردد از قیمت مناسبی هم برخوردار است.
۴. بهره بردن از شیشه هایی که سخت و نشکن می باشند که در صورت تمایل به استفاده طولانی مدت، کاربرد بسیاری دارد و نصب آن ها نیز به راحتی انجام میشود.
۵. استفاده از قفل های امنیتی که در پنجره های دوجداره فیلیپ می باشد و به دو صورت کلیددار و همینطور اهرمی موجود است.
۶. قراردادن نوعی استپ برای پنجره مورد نظر که با به کار بردن آن دیگر پنجره را نمی توان از فضای بیرونی آن باز نمود.
۷. استفاده و قرار دادن بلوک های شیشه های برای پنجره ها و منازلی که دید به بیرون ندارند و یا اهمیتی برای ساکنین ندارد که بخواهند بیرون را مورد مشاهده قرار دهند.

علت ایمن سازی پنجره ها

پنجره ها علاوه بر این که وظیفه روشنایی را در منازل ما بر عهده دارند، زیبایی خاصی هم به فضای منزل می بخشند اما مورد مهمی که لازم است بدانید، این است که گاها ممکن است همین پنجره های زیبا، عاملی باشند تا خانه شما مورد سرقت قرار بگیرد.
بنابراین ایمن نبودن پنجره دوجداره upvc می تواند به راحتی راه را برای سارقین باز کند و زمینه لازم را فراهم آورد که فرد سارق تمامی امورات سرقت را به بهترین شکل ممکن انجام دهد!
تمامی مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، از اهمیت بالایی برخوردار هستند و لازم است تا با توجه به نوع کار و فعالیت خود و همچنین وضعیت ساختمان و منزل خود، از این موارد ایمن سازی انتخاب کنید و نسبت به ایمن سازی پنجره های دوجداره منزل خود نیز قدمی بردارید تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.