زمان مطالعه: ۲ دقیقه

انواع بازشو پنجره

انواع بازشو پنجره دوجداره

همانطور که می دانید، استفاده از پنجره های دوجداره در میان مردم بسیار مرسوم شده است و تمایل شدیدی وجود دارد تا از این نوع پنجره به دلیل دارا بودن مزایای بسیار آن، استفاده شود و انواع بازشو پنجره دوجداره نیز اهمیت بالایی دارد.

نکات لازم برای انتخاب نوع باز شو پنجره دوجداره

با توجه به محل قرارگیری پنجره و همچنین نوع کاربری که دارا می باشند، می توان بازشو پنجره را مشخص کرد و هر فردی می تواند با توجه به توضیحات آن ها، نحوه باز شدن پنجره مورد نظر خود را انتخاب نماید و سپس سفارش ساخت و نصب آن را بدهد.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره upvc

انواع بازشو پنجره دوجداره

با توجه به توضیحات فوق متوجه شدید که روش هایی زیادی وجود دارد تا پنجره های دوجداره باز شوند که از آن جمله می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

 • مدل بازشوی تک حالته
  بازشوی دوحالته
  بازشوی کشویی
  بازشوی آکاردئونی
  بازشوی فولکس واگنی
  بازشوی مدل فرانسوی
  بازشو مدل کلنگی
  بازشوی سایبانی

مواردی که در بالا به آن ها اشاره نمودیم از انواع روش های بازشوی پنجره دوجداره هستند که هریک مزایا و ویژگی های خود را دارند و شما می توانید با توجه به نوع کاربری و همینطور محلی که پنجره قرار دارد، یک مدل را انتخاب نمایید و شرکت سازنده با توجه به سفارش شما آن را ساخته و جهت نصب آن اقدام نماید.

ویژگی های انواع بازشو پنجره دوجداره

با توجه به این که انواع بازشو پنجره دوجداره را برای شما به صورت گزینه ای نام بردیم، لازم است تا توضیحاتی را در رابطه با آن ها ارائه دهیم تا راحت تر در مورد آن ها دست به انتخاب بزنید.

بازشو پنجره دوجداره تک حالته

در مدل بازشوی تک حالته نیز شکل ساده ای از بازشوندگی را مشاهده می کنیم به طوری که بر روی محور عمودی ۱۸۰ درجه باز می شوند، این مدل در حالی است که در نوع بازشوی دوحالته، این اتفاق بر روی دو محور عمودی و افقی ممکن است و با یک دستگیره مورد باز و بسته شدن قرار می گیرد.

بازشو پنجره دوجداره کشویی

در میان تمامی مدل های بازشو، می توانیم مدل بازشوی کشویی را از محبوب ترین مدل ها نام ببریم که تمامی لنگه های آن بر روی یک ریل و به شکلی موازی مورد جابجایی قرار می گیرند.

بازشو پنجره دوجداره آکاردئونی

بازشوی آکاردئونی نیز را می توان در واقع همانند دیواری عایق مانند به شمار آوریم که امکان جابجایی آن در هر لحظه میسر می باشد.

بازشو پنجره دوجداره واگنی

در نوع بازشوی واگنی نیز بازشوندگی پنجره به صورت ریلی اتفاق می افتد و همانند ماشین فولکس واگن می باشد.

بازشو پنجره دوجداره مدل فرانسوی

حال لازم است بگوییم که در مدل فرانسوی، هردوی لنگه ها در کنار هم قرار دارند و نحوه قرارگیری دستگیره های آن ها نیز در کنار یکدیگر می باشد.

بازشو پنجره دوجداره کلنگی

در مدل کلنگی نیز پنجره تنها می تواند از بالا یا از سمت پایین باز شود که از این مدل خاص نیز معمولا برای پنجره هایی که در سرویس های بهداشتی هستند و یا راه پله ها و نواحی که فعالیت صنعتی دارند، استفاده می شود.

بازشو پنجره دوجداره سایبانی

در مدل بازشوی سایبانی هم معمولا در حمام ها و سرویس های بهداشتی استفاده می شود و تفاوت ظاهری کمی با مدل کلنگی دارد.