اهمیت و مزایای رگلاژ کردن پنجره دوجداره

اهمیت و مزایای رگلاژ کردن پنجره دوجداره

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

اهمیت و مزایای رگلاژ کردن پنجره دوجداره، حتماً تابه‌حال برای شما اتفاق افتاده است که هنگام طوفان، گردوخاک از طریق کنارهای پنجره وارد منزل شده یا در زمستان هرچه درجه بخاری یا شوفاژ را بالا می‌برید، بازهم هوای خانه سرد است. یکی از کارهای مهم در چنین شرایطی رگلاژ پنجره است.

پیش از آنکه بدانید رگلاژ پنجره دوجداره چیست و چه کاربردی دارد، بهتر تا با تعریف رگلاژ آشنا شوید. در حقیقت رگلاژ با هدف تنظیم شیشه، یراق (آسان باز و بسته شدن پنجره)، ایجاد عایق در برابر سرما و گرما و ایجاد عایق در برابر گرد و غبار و صدا توسط افراد باتجربه انجام می‌شود. در این مطلب قصد داریم درباره اهمیت رگلاژ پنجره دوجداره و نحوه نگهداری از پنجره به شما توضیح دهیم.

ضرورت نصب و رگلاژ پنجره دوجداره

انجام رگلاژ پنجره توسط افراد خبره سبب می‌شود تا کارکرد پنجره شما طولانی شود و مشکلی در طول مصرف آن پیش نیاید. بازدید و بررسی مرتب از پنجره‌ها سبب می‌شود تا پنجره شما در مدت زمان طولانی‌تری به عنوان عایق عمل کند.

امروزه اکثر پنجره‌های ساده و قدیمی جای خود را به پنجره‌های دوجداره داده‌اند، به طوری که نصب این دسته پنجره‌ها در میان مردم رایج‌تر از قبل شده است. یکی از مهم‌ترین دلایل تعویض پنجره‌های ساده و فاقد عایق، جایگزینی آن‌ها با پنجره‌هایی است که در ساخت آن‌ها از متریال مرغوب و باکیفیت استفاده شده است.

این جایگزینی سبب جلوگیری اتلاف انرژی در سرما و گرما می‌شود و ورود گرد و خاک به منزل را به حداقل می‌رساند. یکی از مزیت‌های استفاده از پنجره دوجداره در مکان‌هایی است که کنار اتوبان قرار دارند. این پنجره سبب کاهش آلودگی صوتی اتوبان خواهد شد و آرامش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره

چرا صدای باد در پنجره‌ها شنیده می‌شود؟ دلیل این صدا عدم نصب مناسب پنجره و رگلاژ نادرست آن است. دقت داشته باشید تا هنگام رگلاژ پنجره دوجداره برای افزایش قابل قبول کارایی پنجره، هیچ فاصله‌ای میان قاب و لنگه بازشو وجود نداشته باشد. وجود این مشکل را می‌توان با تنظیم چفت‌وبست به‌صورت استاندارد برطرف کرد.

نکات مهم در نصب و رگلاژ پنجره دوجداره

در پنجره‌های یوپی‌وی‌سی سه قسمت قابل رگلاژ وجود دارد: فریم لنگه بازشو، شیشه پنجره، یراق‌آلات

هنگام نصب و رگلاژ پنجره سعی کنید از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید، زیرا اگر این‌کار توسط افراد کاربلد انجام نشود، می‌تواند شما را از هزینه پرداختی و نصب پنجره جدید پشیمان سازد. در این صورت بخش باز شونده به‌سرعت دچار مشکل خواهد شد و پنجره ظرف مدت یک ماه از کار می‌افتد. اما اگر این کار توسط نصاب کاربلد و حرفه‌ای انجام شود، تا حداقل یک سال نیازی به بازدید مجدد و رگلاژ پنجره نخواهد بود.

نحوه رگلاژ پنجره دوجداره و زمان مناسب آن

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد یکی از تعمیرات رایج و ضروری در پنجره‌های دوجداره‌ای که نیاز به تعمیر دارند، رگلاژ پنجره دوجداره است. از جمله مواردی که در رگلاژ برطرف می‌شوند، عبارتند از:

 • باز و بسته نشدن درست پنجره دوجداره
 • عدم عایق بودن در برابر صدا
 • شل شدن و خراب‌شدن لاستیک‌های جداره پنجره
 • نصب نادرست توسط افراد ناشی
 • شکستن و خم شدن لولا بازویی و اختلال در عملکرد دستگیره
 • ورود گرما در فصل تابستان و سرما در فصل زمستان و اتلاف انرژی
 • نفوذ آب در هنگام شست‌وشو و بارندگی
 • ایجاد عرق بین فضای دو شیشه در پنجره دوجداره
 • از کار افتادن اسپانیولت
 • عملکرد نامطلوب یراق‌آلات

اهمیت و مزایای رگلاژ کردن پنجره دوجداره

اهمیت و مزایای رگلاژ کردن پنجره دوجداره

نگهداری از پنجره دوجداره بعد از رگلاژ

استفاده نادرست از پنجره و تعمیر سرسری آن سبب بروز مشکلات زیادی می‌شود؛ بنابراین بهتر است تا قبل از اینکه برای خود دردسر ایجاد کنید، نکات زیر را در نگهداری پنجره انجام دهید.

 • در هنگام استفاده از پنجره دوجداره لازم است تا هرچند وقت یکبار قطعات مکانیکی را روغن‌کاری نمایید تا حرکت لولاها نرم‌تر شود.
 • جهت افزایش ماندگاری لاستیک پنجره هرچند وقت یکبار آن را با پارچه مرطوب تمیز کنید.
 • هرسال عملکرد پنجره‌های خود را توسط یک متخصص بررسی کنید و درصورت نیاز رگلاژ پنجره دوجداره، این‌کار را انجام دهید.
 • یراق‌آلات خارج شده از رگلاژ را مجدداً تنظیم نمایید.
 • در زمان بنایی و بازسازی ساختمان حتماً روی پنجره‌ها را بپوشانید.
 • در هنگام وقوع طوفان و بادهای شدید پنجره را کاملاً ببندید.
 • در صورت شل شدن پیچ‌ها آن‌ها را سفت کنید.

در صورت بروز چه عواملی نیاز به رگلاژ است؟

 • باز و بسته نشدن درست پنجره دوجداره
 • نصب نادرست پنجره
 • عدم عایق بودن در برابر صدا
 • عملکرد نامطلوب یراق آلات
 • نفوذ آب در زمان بارندگی یا شستشو
 • ورود گرما یا سرما یا همان اتلاف انرژی
 • از کار افتادن اسپانیولت
 • شل شدن لاستیک پنجره دوجداره
 • شکستن و خم شدن لولا و خرابی در عملکرد دستگیره

کدام قسمت از پنجره نیاز به رگلاژ دارد؟

لولا پنجره : در پنجره تک حالته یا دوحالته از لولاها تنظیمی استفاده می شود. در زمان رگلاژ باید لولا حتماً چک شود تا به درستی باز و بسته شوند. دقت نمایید که لولا نباید گیر کند ،سر و صدا ،لقی ،و کج بودن داشته باشد.

یراق آلات از اسپانیولت و زاماک : که تعمیرکار مربوطه باید این موارد را مورد بررسی قرار دهد.

شیشه : از دیگر قسمت های مهم رگلاژ پنجره دوجداره شیشه ها هستند. وزن شیشه دوجداره باید در تمامی نقاط پنجره به طور صحیح اعمال شود. دقت شود که جا به جایی و درزی بین شیشه و فریم وجود نداشته باشد.

لنگه بازشو : در انواع بازشوها تک حالته ،دو حالته کشویی و… با مرور زمان شاید به میزان لازم کیپ نشود و برای رگلاژ باید چک شوند.

ادامه مطلب
بهترین مارک پنجره دوجداره UPVC چیست؟

بهترین مارک پنجره دوجداره UPVC چیست؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

امروزه شناخت بهترین مارک پنجره دوجداره UPVC به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما باید توجه داشت که کیفیت پنجره های یو پی وی سی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله قصد داریم به بررسی این پارامترها بپردازیم.
مهم‌ترین عامل برای پنجره ی یو پی وی سی نوع پروفیل آن و یراق‌آلات به کار رفته در ساخت پنجره است. همچنین نوع و جنس شیشه به کار رفته در تولید پنجره دوجداره نیز از دیگر مواردی است که در انتخاب شما می‌تواند تاثیرگذار باشد.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره ارزان
اما باید توجه داشت روند انتخاب پروفیل پنجره یو پی وی سی تا نصب و عایق‌بندی آن یک روند کاملا تخصصی است که به صورت دقیق آن را بررسی خواهیم‌کرد.

مارک خوب پنجره دوجداره

امروزه برندهای مختلف پروفیل یو پی وی سی در بازار وجود دارد که مشتری متناسب با بودجه خود و فرهنگ ساخت و ساز منطقه آن را انتخاب کند. اما باید توجه داشت که استفاده از پروفیل با کیفیت و ضخامت گالوانیزه بالا می‌تواند از بروز مشکلاتی مانند شکستگی، زرد شدن و تاب برداشتن قاب پنجره جلوگیری کند.

هافمن

پروفیل هافمن در دو مدل ۶۰ میلی‌متر و ۷۰ میلی‌متر تولید می‌شود. هافمن یکی تولیدکنندگان شماره یک بازار است که محصولات آن از محبوبیت بالایی برخوردار است. بسیاری از سازندگان درب و پنجره یو پی وی سی از این پروفیل برای ساخت پنجره‌های دوجداره استفاده می‌کنند.

بهترین مارک پنجره دوجداره UPVC چیست؟

هابرمن

شرکت پروفیل صنعت آرارات که یک شرکت شناخته شده در صنعت تولید درب و پنجره‌های یو پی وی سی دوجداره در ایران است که در سال ۱۳۹۲ برای اولین بار پنجره‌های چند جداره UPVC خود را تحت نام تجاری هابرمن (Hubermann) را به بازار عرضه نمود. مجموعه هوم وین به عنوان نماینده رسمی این شرکت به صورت مستقیم و با قیمت مناسب پنجره‌های یو پی وی سی با این پروفیل به بازار عرضه می‌کند که قیمتی مقرون به صرفه را برای مشتریان به همراه خواهد داشت. پروفیل‌های هابرمن نیز در مدل ۶۰ میلی‌متری تولید می‌شود به صورت چهار کاناله هستند و قابلیت رقابت با کلیه محصولات بازار را دارند.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره

وین تک

یکی از شرکت‌های قدیمی و پر قدرت تولید کننده پروفیل‌های UPVC در بازار شرکت وین تک است که تبلیغات گسترده‌ای در زمینه درب و پنجره‌های یو پی وی سی کرده است. محصولات وین تک از محبوبیت بالایی به نسبت سایر محصولات بازار برخوردارند. اما شیوه خرید درب و پنجره وین تک به صورت نقدی بوده و در هنگام قرارداد برای ساخت هزینه آن تسویه می‌شود. پروفیل‌های وین تک در دو سری ۶۰ و ۷۰ میلی‌متر تولید می‌شوند.

دل وین

دل وین از برند‌های اقتصادی شرکت پروفیل صنعت آرارات است که یکی از خوش‌ قیمت‌ترین پروفیل‌های بازار است که در سال‌های اخیر بسیار مورد پسند سازندگان قرار گرفته است. این برند فقط با ضخامت ۶۰ میلی‌متر تولید می‌شوند و دارای ۶ ماه ضمانت تعمیر است.

ویستابست

یکی بهترین مارک‌های پنجره دوجداره UPVC برند ویستابست است. این برند به دلیل گواهینامه کیفیت رال آلمان از کیفیت بالایی برخوردار است. پروفیل‌های ویستابست نیز مانند سایر برندها در دو مدل ۶۰ و ۷۰ تولید می‌شود.

ترکیب یراق‌آلات اروپایی با پروفیل استاندارد

استفاده از پروفیل‌های هافمن، هابرمن، وین تک و… با یراق آلمانی می‌تواند گزینه مناسبی برای ساخت در و پنجره است. همچنین استفاده از شیشه ضد آتش و باکیفیت می‌تواند باعث شود گرما و برودت هوا وارد خانه نشود.

همچنین باید توجه داشت که سری ۶۰ و ۷۰ میلی‌متری از نظر کارایی در عایق‌بندی هیچ تفاوتی نداشته و عایق‌بندی پنجره بیشتر به گالوانیزه و نحوه نصب پنجره دوجداره بستگی دارد.

چطور یه برند خوب برای در و پنجره دوجداره انتخاب کنم؟

انتخاب یه برند خوب کار آسونی نیست؛ اما از طرفی با یه مقایسه کوچک بین برندها، میشه گزینه های مدنظر رو به خوبی انتخاب کرد. مقایسه باید همه جوانب رو دربربگیره و عادلانه باشه تا انتخابمون کامل باشه.

در این مقاله سعی شده برندها رو بر اساس بعضی مقادیر کمی و کیفی بررسی کنیم و با مقایسه اونها، یه دید خوب از انتخاب پنجره دوجداره رو بهتون ارائه بدیم.

برندهای پنجره دو جداره رو بر اساس چه معیارهایی مقایسه کردیم؟

این ویژگی های شامل موارد زیر میشن:

 1. قیمت
 2. گارانتی
 3. تعداد پروفیل های در حال ساخت
 4. نمایندگی فروش

قبل از اینکه بریم سراغ مقایسه برندها بر اساس این معیارها، لازمه هر کدوم از این معیارهای چهارگانه رو بیشتر بشناسیم.

ادامه مطلب
پنجره دوجداره ویلایی چیست

پنجره دوجداره ویلایی چیست

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پنجره دوجداره ویلایی و بزرگ نوعی پنجره می باشد که بسیاری از افراد به دلیل مزیت هایی که این نوع از پنجره ها دارا می باشند، قصد نصب آن را برای ویلا، ساختمان های مسکونی و اداری خود دارند.

این پنجره ها امروزه در برخی از ساختمان ها قابل مشاهده هستند و می توانند از نور دهی به ساختمان و تبادل هوا با بیرون نقش بسزایی داشته باشند، اما این موارد تنها مزیت های پنجره دوجداره ویلایی و بزرگ نیست.

ما در ادامه قصد داریم به صورت کامل فاکتورهای پنجره دو جداره ویلایی را برای مورد بررسی قرار دهیم. در صورتی که قصد خرید این مدل از پنجره upvc را دارید می توانید با خواندن این مقاله اطلاعات خوبی را به دست آورید.

پنجره ساختمان ویلایی

پنجره دوجداره ویلایی چیست، برای انتخاب و نصب پنجره ساختمان ویلایی معمولا در مناطق خوش آب و هوا مانند شمال که دارای رطوبت هستند، نه تنها نوع پنجره‌، بلکه نحوه قرارگیری آن نیز اهمیت دارد.

علاوه بر رنگ، مدل، طرح و نوع بازشوی پنجره، باید نصب آن در ساختمان با توجه به جهش وزش باد باشد و ضرورت استفاده از پنجره‌های مرغوب تنها به متعادل ساختن هوا محدود نمی ‌شود.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره

پنجره‌ راهی برای نفوذ به ساختمان است و بهتر است از مدل ضد سرقت و ایمن استفاده شود، مدل پنجره upvc ضد سرقت و تجهیزات مناسب بسیار ایده آل است. مدل پنجره ساختمان با توجه به پروفیل، شیشه، یراق و دستگیره انتخاب و نصب می شود. پنجره‌ آلومینیومی رسانای گرماست از این رو عایق مناسبی نیست.

پنجره بزرگ ویلایی

پنجره بزرگ ویلایی دوجداره upvc علاوه بر زیبایی، در برابر حرارت عایق است و برای استفاده در ویلاهای شمال بهترین گزینه محسوب می شود. نصب پنجره‌ بزرگ ویلایی فضای شما را در طول روز از نور طبیعی و مناظر بیرون بی نصیب نمی گذارد و با کمک گرفتن از پروفیل‌های چند حفره‌ ای ارائه می شود.

پروفیل‌های چند حفره‌ ای عایق بودن پنجره‌ upvc را افزایش می دهد و تفاوت چشمگیری از نظر عملکرد و کیفیت با پنجره‌های آلومینیومی دارد.

پنجره دوجداره ویلایی چیست

مدل پنجره دوجداره ویلایی

مدل پنجره دوجداره ویلایی و بزرگ می تواند مختلف باشد به عبارت دیگر شما می توانید برای پنجره های خود از مدل های مختلف پنجره دوجداره که در بازار طراحی و ساخته می شود، استفاده نمایید مانند مدل پنجره دوجداره کشویی، لولایی، فولکس واگنی، ثابت، آکاردئونی و … .

در انتخاب مدل پنجره دوجداره بزرگ و ویلایی حتما به این نکته توجه داشته باشید که مسئله یراق بسیار مهم می باشد و باید به آن نیز توجه کنید، چرا که همانگونه که در بالا اشاره کردیم در پنجره های بزرگ فشار وارد شده بر این یراق بسیار زیاد تر از پنجره ها با سایز معمول می باشد.

مدل پنجره دوجداره ویلایی تمام قد شیشه ای مانند پوستری بزرگ و زیبا عمل می کند، با قابلیت تغییر نما در هر ساعت از شبانه روز و لذت نشستن در کنار این پنجره ها و نوشیدن یک فنجان قهوه یا چای قابل وصف نیست.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره در همدان

پنجره دوجداره ویلایی چیست، در ساخت پنجره از شیشه های مات یا شفاف درون قاب استفاده می شود و انتخاب رنگ قاب پنجره یکی از مهم ترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. قاب این مدل پنجره در انواع طرح ها و رنگ های مختلف موجود هستند و بهتر است رنگ و طرح پنجره را با توجه به رنگ و طرح نمای خارجی ساختمان انتخاب کنید.

انتخاب شیشه مناسب برای پنجره مانند شیشه ساده، شیشه رنگی و شیشه رفلکس و شیشه های دو یا چند جداره مهم است، امروزه شیشه های چند جداره در طراحی پنجره های ساختمان به صرفه است.

ادامه مطلب
پنجره دوجداره لابی برج ها و ساختمان های لوکس

پنجره دوجداره لابی برج ها و ساختمان های لوکس

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

پنجره دوجداره لابی برج ها و ساختمان های لوکس، ساخت و ساز با استفاده از مصالح مرغوب و با کیفیت یکی از مهم ترین نیازها در زمینه ساخت برج ها و ساختمان های لوکس به شمار می رود.

در واقع همه چیز در این سری از سازه ها باید با دقت تولید شده باشد و در عین حال کیفیت و زیبایی در این سری از سازه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. با این وجود اگر برای شما این سوال پیش آمده باشد که یک پنجره دوجداره در ساختمان های بلند و برج های لوکس باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری را در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

پنجره دوجداره لابی برج ها و ساختمان های لوکس

فاکتورهای مهم در انتخاب پنجره دوجداره در ساختمان های بلند و برج ها

باید در نظر داشته باشید که یک پنجره دوجداره در ساختمان های بلند و برج های لوکس باید از ویژگی هایی نظیر مقاومت بسیار بالا برخوردار باشد. مقاومت استاتیکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک پنجره برای ساختمان هایی که در برج های بلند استفاده می شود باید داشته باشد.

در کنار این مسئله نباید از یاد برد که مقاومت در برابر باد و طوفان از دیگر ویژگی هایی است که حتما باید به آن دقت داشته باشید و پنجره آلومینیوم دوجداره یا پنجره یو پی وی سی دوجداره را بر اساس این پارامترها خریداری کنید.
تقویت گالوانیزه از دیگر پارامترهای بسیار مهمی است که در پنجره های دوجداره این سری از ساختمان ها باید رعایت شود.

چطور باید پنجره دوجداره را انتخاب کنیم؟

همچنین نوع گاز مورد استفاده در میان لایه های محصول باید از جنسآرگون باشد تا بتواند عایق بندی را در بهترین شرایط انجام داده و همچنین یک عایق مناسب برای صوت به شمار رود. با توجه به این که برج های بلند و ساختمان های لوکس نیاز به تجهیزات لوکسی نیز دارند، بهتر است یراق آلاتی که در پنجره های این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد، از نمونه های آلمانی یا ترکیه ای باشند و همچنین طرح و رنگ متناسب با نوع دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان انتخاب شود.

فاکتورهای مهم در انتخاب پنجره دوجداره در ساختمان های بلند و برج ها

باید در نظر داشته باشید که یک پنجره دوجداره در ساختمان های بلند و برج های لوکس باید از ویژگی هایی نظیر مقاومت بسیار بالا برخوردار باشد. مقاومت استاتیکی از مهم ترین ویژگی هایی است که یک پنجره برای ساختمان هایی که در برج های بلند استفاده می شود باید داشته باشد.

مطالب مرتبط: پنجره دوجداره

در کنار این مسئله نباید از یاد برد که مقاومت در برابر باد و طوفان از دیگر ویژگی هایی است که حتما باید به آن دقت داشته باشید و پنجره آلومینیوم دوجداره یا پنجره یو پی وی سی دوجداره را بر اساس این پارامترها خریداری کنید. در ساختمان های بلند و برج ها اغلب از نمای کرتین وال مدرن استفاده میشود

چطور باید پنجره دوجداره را انتخاب کنیم؟

حال که با شرایط خصوص پنجره های دوجداره برای استفاده در ساختمان های بلند آشنا شدید، شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که اصولا کدام پنجره می تواند برای شما مناسب باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پنجره های دوجداره ای که با استفاده از شیشه های دوجداره حداقل شش میلیمتری تقویت شده برخوردار هستند می توانند گزینه ای مناسب برای شما باشند. همچنین نوع گاز مورد استفاده در میان لایه های محصول باید از جنس آرگون باشد تا بتواند عایق بندی را در بهترین شرایط انجام داده و همچنین یک عایق مناسب برای صوت به شمار رود.

 

با توجه به این که برج های بلند و ساختمان های لوکس نیاز به تجهیزات لوکسی نیز دارند، بهتر است یراق آلاتی که در پنجره های این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد، از نمونه های آلمانی یا ترکیه ای باشند و همچنین طرح و رنگ متناسب با نوع دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان انتخاب شود. به طور کلی پیشنهاد می شود که در این مورد با کارشناسان پنسا مشورت داشته باشید و اطلاعات لازم را در این خصوص دریافت کنید.

بهترین روش برای خرید پنجره دوجداره لوکس

همانطور که در بخش های قبلی بیان شد، شما باید یک پنجره با خصوصیات و ویژگی های استاندارد و خاصی را برای سازه های بلند و گران قیمت داشته باشید و همین مسئله سبب می شود که نوع انتخاب فروشنده شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد. از این روی توصیه می شود که برای خرید حتما به وب سایت پنسا مراجعه کرده و بر این اساس نسبت به خرید محصولاتی با بهترین کیفیت اقدام کنید.

ادامه مطلب
تماس با کارشناس فروش یزدوین